דבר ראש האולפנה

דבר ראש האולפנא

תלמידות והורים יקרים שלום רב!

הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל כתב כי עיקר מטרת החינוך היא "לעשות את האדם טוב וישר",  כפי פשטות הדברים כך מורכבותם, זו עבודתו של האדם בכל חייו. צוות האולפנא כולו, המחנכות, היועצות,  צוות ההוראה המקצועי ,אנשי המינהלה וצוות ההנהלה,  עמל רבות  בכדי לסייע לתלמידות לעמוד במשימתה-  בניית אישיות של בת תורנית בעלת יראת שמים המוכנה גם לאתגרי העתיד מבחינה לימודית ומקצועית .

שאיפתנו היא כי תלמידותינו יתחנכו לקיום מצוות ולאמונת חכמים מתוך חשיבה ערכית המבוססת על אהבת התורה, אהבת עם ישראל, ואהבת ארץ ישראל. כל זאת תוך כדי טיפוח אווירה משפחתית של אהבה, יחס אישי חם ,אמון, הקשבה ושמחה.

האולפנא נושאת באחריות להכין את תלמידותיה למציאות חדשה המאופיינת בקצב אדיר של שינויים. הדבר מעמיד בפני האולפנא אתגרים רבים כגון: שילוב הערכים המוסר ויראת השמים בעולם המדעי והטכנולוגי,  בעידן "המימוש העצמי". האולפנא מחנכת למימוש עצמי של הפרט תוך שילוב בצרכי כלל החברה והמדינה לקראת גאולה שלמה בע"ה, ועוד אתגרים רבים…

רדיפה אחרי ידע עדכני אין בה כדי להכין את התלמידות להתמודד עם ההתפתחות המהירה של הידע. תפקידה של האולפנא בהתפתחות כה מואצת של הידע האנושי היא להבטיח יצירתם והפעלתם של כלי חשיבה שיאפשרו הפיכת מידע לידע באופן משמעותי ועמוק. אנו שואפים להכין את תלמידינו אל העולם של המחר על גבי כתיפהם הענקיות של חז"ל וזו משימה לא פשוטה אך אפשרית!

בכדי להקל על תלמידותינו למצות את יכולתן בכל התחומים ולקדם את הצלחתן, אנו שמחים להביא בפניכם מידעון הכולל מידע חינוכי.לימודי וארגוני.

חשוב מאוד לקרוא את המידעון כולו. הדבר יתרום רבות בדרך להצלחה בע"ה .

בברכת שנת לימודים פוריה ומוצלחת!

ינון בן דוד
והצוות החינוכי